Keresés

Részletes keresés

KissTina87 Creative Commons License 2010.07.27 0 0 86
Bobcat1991 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 85
hali. szeretnék fülbevalót (de nem ilyen hűde menő vagyok és csak az egyik fülemben van, vagy hatalmas kristályfülbevaló) henem kilüvetném mindkettőt és valamifeketét raknék bele. és az lenne a kérdésem h a kilövés után mennyi idő amíg begyógyul a fül, meg h mennyi idő után lehet huzamosabb időre kivenni, mert én nem akarom állandóan hordani hanem mondjuk hordom 2 hétig, aztán 1 hónapig nem. na előre köszi a választ csőő
tampere Creative Commons License 2002.03.27 0 0 84
Nekem is lapátfüleim vannak (nem csak vélt, hanem tényleg az...) és én is gondolkoztam sokat fülbevalón, de nem igazán tudom eldönteni, hogy milyet lenne érdemes. Normál fülekre már láttam sokfélét, de nem tudom igazán mi állhat jól egy elálló fülön. Ilyen képeket sehol nem lehet látni, így nem tudom máson sem megnézni. Ez a gond...
Előzmény: Ghanima (82)
tangerine Creative Commons License 2001.12.20 0 0 83
Az ilyenekről mindig a függönykarnis jut eszembe, amelyről éppen leszedték a függönyt mosásra. :)
Előzmény: realdoko (80)
Ghanima Creative Commons License 2001.12.20 0 0 82
Huszonhat, kedves!
Előrebocsátva a lehetőséget, hogy túlspilázom a dolgot :-))!!
Szerintem, ha csak a füleid (talán csak vélt, azaz szubjektív!!) elállósága tart vissza atól, hogy valamit tégy a füledbe, miközben tetszik neked a fülbevaló, akkor még mindig áll előtted két lehetőség:
1. nem karikát teszel/tetetsz bele, hanem egy pontszerű valamit, kis díszt,
2. elmégy egy cihomókushoz, akinek (ebben nem vagyok biztos teljesen, de hátha!!) elmondod, hogy lelki gondjaid vannak a füleid miatt, amire ő (talán!!) adhat akár beutalót is plasztikai sebészetre, ahol is megbütykölhetik a füleidet, egészségbiztosítási alapokon, azaz nem fizetősen.!
Bocs, ha többet láttam volna bele a hozzászólásodba, mint amennyit te szántál bele!!! :-)

Egyébként nekem is az a véleményem, hogy amelyik férfiembernek jól áll a fülében a való, az viselje csak nyugodtan!! Hát még ha hosszú (ápolt!!) haja is van hozzá!!!! :-)
üdv,
Ghanima

Előzmény: Huszonhat (81)
Huszonhat Creative Commons License 2001.12.20 0 0 81
Vannak fiúk, akiknek jóll áll fülbevaló. Tudni kell viselni. A helyemben viszont biztosan meggondolná mindenki, hogy tetessen-e fülbevalót a fülébe. Az én füleim ugyanis totál elállnak, úgyhogy már így is elég feltűnőek, nem kell még fülbevaló is. Egyébként én nem ítélem el a fülbevalós fiúkat.
realdoko Creative Commons License 2000.10.16 0 0 80
Asszem beleszerettem egy fiúba.
Nagyjából 5 ezüst karika fülbevaló van a bal fülében.
Nem tudok objektíven nyilatkozni a témáról.
hajnalpír Creative Commons License 2000.10.16 0 0 79
Okszi:) Egy igazi jópasi meg attól jópasi,
hogy tudja mi áll jól neki.

üdv.
Aurora

Előzmény: zizi (78)
zizi Creative Commons License 2000.10.16 0 0 78
kedves hajnalpír !

nem vettem magamra, mert télleg nem ritkul (még) :-))))))))))))
amúgy nekem tetszik - másképp nem viselném őket - de nem ítélek el senkit, aki nem hord :-))))

Előzmény: hajnalpír (75)
Shalina Creative Commons License 2000.10.16 0 0 77
Szerintem nincs azzal semmi baj. Van akinek tetszik, van akinek nem. Nekem például igen. Mondjuk, láttam már olyan kis nefelejcsvirágot is férfiemberen, mint amilyet a kislányok fülébe szoktak aggatni, na az annyira nem tetszett. De nekem nem tetszik a magas nyakú pulóver meg a férfiszandál se. Attól még vannak egy páran, akik hordják, szívük joga... :)
hajnalpír Creative Commons License 2000.10.16 0 0 76
Kedves Banya, közben válaszoltam a Zizinek is,
meg aki még szeretné...bár én már nem szeretném.:)
Tényleg higgadj, mert ilyen alapon elég kevés topicba
írhatnánk. Mert ha valaki nem szereti a mackónadrágot,
az én "érintettségem", meg minden este abban járkál?:))
A PS-ed szerintem is.:)

üdv.
Aurora

Előzmény: banya (74)
hajnalpír Creative Commons License 2000.10.16 0 0 75
Na Zizi ezt meg most látom. Szal, én azt
hittem, hogy egy ilyen topicban átlagot vonunk.:)
Ha magadra vetted, mit tegyek?

üdv.
Aurora

Előzmény: zizi (71)
banya Creative Commons License 2000.10.16 0 0 74
OK, hajnalpír... :)

Értem, hogy ez mind "szerinted". De - személyes érintettség címén - kissé berágtam. Már higgadok! :)))))
Maradjunk annyiban, hogy kinek pap, kinek a papné (kinek az egész gyülekezet)... :)))

PS: A kapanyél-effektus emg párt-, rendszer- és nézetfüggetlen. :)

Előzmény: hajnalpír (73)
hajnalpír Creative Commons License 2000.10.16 0 0 73
Húúú, mibe másztam.:))
Bocsánatot kérek, hogy leírtam, hogy nekem
nem tetszik, ha egy...a többit tudod.

üdv.
Aurora

P.s. láttam én már olyat is, hogy egy füliscopfosnak kiesett a kapanyél:)

Előzmény: banya (72)
banya Creative Commons License 2000.10.16 0 0 72
Ahogy Te tévedsz, hajnalpír!!!!!

Szerintem baromi jól tud kinézni egy őszülő hajú, hátul copfban összefogott hajú, negyvenes pasi, fülbevalóval, ha megy az egyéniségéhez.
Tőlem lehet szolídan elegáns valaki, ha közben kilóg a kapanyél a szájából...

Előzmény: hajnalpír (69)
zizi Creative Commons License 2000.10.16 0 0 71
egyelőre még nem ritkul :-DDDD

zizi, a nevetséges és rémes

Előzmény: hajnalpír (69)
KingaLany Creative Commons License 2000.10.16 0 0 70
vegigolvastam.

meglepodessel vettem eszre, hogy MEG MINDIG akadnak, akik szerint ez a buzisag jelkepe. hiszen mar itthon is MAJD 10 EVE divat. ennyi buzi lenne koztunk?

en egyhazi gimibe jartam, politikaban konzervativ elkotelezettsegu vagyok, de jelzem, hogy akik ilyen vaskalapos, beszukult latokorrel rendelkeznek, azok meg is erdemlik, hogy oregkorukban dobjanak egy hatast a szoknyas fiuktol.

ugyanis a 80-as evekben bejott a fulbevalo a fiuk szamara, a 90-es evekben a copf, a 2000-es evekben mar nem maradt mas hatra. sot, lesznek meg ruzsosak is... a divat mindig kenytelen ujszerut, sokkolot kialakitani, kulonben unalmas marad.

szerintem mar nincs messze az ido...

hajnalpír Creative Commons License 2000.10.16 0 0 69
Ja, fiatal fiúknak mehet, 25-26-ig?:).
Nálam utána már nevetséges. A copf. ugyanígy.
Nincs rémesebb, mint egy negyvenes pasi fülbevalóval,
ritkuló, őszülő haja hátul összefogva:( Brrr.
Legyen inkább elegáns, ebben a korban már csak az
áll jól. Meg a nagyon laza, ingpulcsi, kallantyúk nélkül.

üdv.
Aurora

P.s. elnézést a fülis,copfos középkoruaktól, meg a pecsétgyűrűsöktől.

Előzmény: CoolWitch (68)
CoolWitch Creative Commons License 2000.10.15 0 0 68
Szerintem van fiú, akin jól áll, meg van olyan, akin nem áll jól. Ettől függően döntöm el, hogy tetszik-e.Az az igazság, hogy a huszonéveik elején lévő fiúk nagy része hord fülbevalót. Engem egyáltalán nem zavar egy darab aranykarika a fülben, de pl. egy micimackó alakú elég hülyén és buzisan nézne ki, de a karika egyáltalán nem. Szóval, azt mondanám, nekem tetszik. (de csak ha 1 db van, egy fülben, és karika, az is arany) Minden mást elutasítok....
__PT Creative Commons License 2000.10.15 0 0 67
Igazatok van abban, hogy nem lehet egy komplett pszichoanalízist alapozni a fülbevaló meglétére vagy hiányára.

Figyelembe kell venni a kort, nemet, de legfőképpen az adott kultúrát és azt a miliőt, ahol a páciens forgolódik.

Előre csak annyit, hogy a jegygyűrűn kívül nem viselek semmi ékszert.

Pl. egy focicsapatban nem szentségtörés, ha valakinek van 1 fülbevalója, de elég hülyén nézne ki, ha pl. egy üzleti tárgyaláson az üzletkötő ilyet viselne, kivéve ha nő. Én pl. elküldeném a fenébe az illetőt, még akkor is, ha "jól áll" neki.

Olvastam 1 sztorit valahol, hogy abban a fene nagy liberális USA-ban egy illető szalmakalapot viselt, ahol a többiek fedetlen fővel élvezték a nap barnító erejét. Megkérdezi a fickót a haverja, hogy miért az a kalap. A válasz: 2 hét múlva egy nagyobb összegű támogatást szeretne megnyerni a mittudomén milyen bizottságtól. És meg is nyerte, amiben a _normális_ megjelenése is szempont volt. Azt nem mondtam, hogy valami eléggé konzervatív bizottság lehetett.

Gondolom, nem szívesen láttok olyan pályázókat reprezentatív helyekre, akik IQ20-as patacipőben állítanak be, a vállukon valami idióta tetkóval. Persze, ha takarítónak jelentkeznek, akkor OK, de ha pl. a vezér titkárnői állására ....

Ezek után már sejthetitek, hogy mi a véleményem Dajcs ékszereiről. Én be se engedtem volna a parlamentbe, nemhogy miniszterré nevezzem ki azt a bohócot.

Annál pedig tényleg kevés nevetségesebb lehet, mint egy 5-6 éves fiúgyerek hosszú hajjal fülbevalóval, karkötőkkel és gyűrűkkel. Szegény gyerek nem is sejti, hogy bohócot csinált belőle a hülye apja-anyja.

Ami a nevelést illeti, én nem vagyok a nevelés ellen. Vannak olyan dolgok, amiket egy gyerek nem ért, hogy miért nem szabad, azontúl, hogy mert beteg leszel tőle, stb. Nem biztos, hogy magától rá fog jönni, hogy ha zivataros időben akar fára mászni, akkor át lehet csoportosítani a neki karácsonyra szánt ajándékra félretett pénzt . . .

Perverz Tata

banya Creative Commons License 2000.01.21 0 0 65
Hmmm.... elég merész vélemény az, mely egyetlen szokásból, ízlésből messzemenő következtetéseket von le bárkinek a személyiségéről... :((

A magam részéről mélységesen egyetértek azokkal, akik szerint igenis némelyik pasinak kifejezetten jól áll, ha az ékszer illik hozzá! Számos férfi ismerősöm van, akik a fülbevaló nélkül lennének furcsák számomra.

Számos egyéb dolog mellett ez is ízlés kérdése, amiről persze lehet vitatkozni, de minek...

szobiszörp Creative Commons License 2000.01.21 0 0 64
az öregebbek talán még emlékeznek:
az első magyar fülbevalós híres ember Faragó Tamás vizilabdázó volt. ( 1970-es évek!!. )
a riporter kérdezi:- Tamás, miért hordasz fülbevalót fiú létedre?
Tamás:- mert azt hiszem,hogy így jobban nézek ki ! -ennyi!

én azt mondtam a családomnak 10 évvel ezelőtt: - 30 éves koromban belövök egy fülbevalót, 40 évesen jöhet a tetkó, 50 évesen veszek egy harley-t és itt hagyok mindenkit......
( most 38 leszek, és csókoltatok mindekit! )

Ghanima Creative Commons License 2000.01.21 0 0 63
Örexel, kedves Janus, amennyiben H-Janus vagy, (de ha T-Janus vagy, akkor fiatalodsz :-))!)*
Egyébiránt mintegy a XVIII.sz. végéig a világ nagyon sok részén elterjedt volt a férfiaknál a fülbevaló viselés. Európában úgy a XVIII-ig a főúri körökben leginkább. Gondolom, a jobbágyoknak nem igen lehetett rá pénzügyi hátterük, hogy diszes fülbevalókat viseljenek. Később az európai kultúrkörben főleg a tengerészekre szűkült a viselése, aminek mostanra tudomásom szerint annyi lett a jelentése, hogy az a tengerész, aki már áthajózott az Egyenlítőn, na az, szokott kisméretű,_sima_aranykarikát tenni az egyik fülébe.
Azt gondolom, hogy ez, többek között továbbá pl. az é-am-i, Síksági indiánok mint nagyon férfias megjelenésű férfiak, harcosok, mondjuk a New Age gondolkodás,ill. előtte a hippik, valamint talán a kelta, meg a germán harcosok, noch dazu talán az afrikai férfiak fülbevaló viselete is befolyással volt a férfiak fülbevaló viselésének újbóli felelevenedésére.
Mindenesetre, ha az a fülbevaló kicsi, sima, inkább ezüst mint arany és illik az egyéniségéhez, akkor nekem sincs egyáltalán ellenemre, ha egy férfiember viseli :-)
üdv,
Ghanima

* tudod a megoldást?? Mármint hogy honnan való ez a feltevésem?

Előzmény: Janus (62)
Janus Creative Commons License 2000.01.21 0 0 62
Érdekes, még mindig nem kedvelem a fülbevalót fiúkon!
Vagy csak öregszem?
CICA Creative Commons License 1999.03.22 0 0 61
Tudjátok, mi történt tegnap? Az én kedves párom lemondott az ő fél párjáról a kedvemért, és átnyújtotta nekem örökös megőrzésre. Pedig már évek óta hordta...Ennél szebb szerelmi vallomást soha nem kaptam még! :-)
Szeretlek!
TamasS Creative Commons License 1999.03.19 0 0 60
Sziasztok!
Egy fiunak ne a fulbevalo _alljon_ jol.

TamasS

CICA Creative Commons License 1999.03.19 0 0 59
NaNe: :-)))) jó volt!
Qszi: és te mit szólsz hozzá??????
Janus Creative Commons License 1999.03.19 0 0 58
Kedves Pucros Mackó!
Elnézést kérek! Valóban megtaláltam az általad idézett sort és így biza igazad van!
Én csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy az emberi hülyességre csak tanítással nem lehet felkészíteni a gyereket.
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.03.18 0 0 57
Kedves Janus!
ne legyél már ennyire bináris! Mi az, hogy "SOHA azaz SOHA"?! Én ezt írtam: "Az fontos, hogy a tanításnak minél kevésbé legyen nevelés jellege."

de azért:

1. meg lehet tanítani arra, hogy az emberek milyen sokfélék, mennyiféle dolgot képzelnek a világról. Például úgy, hogy törzsasztalozásra biztatjuk:))

2. megmondom neki, hogy nem veszem meg, mert nincs rá pénzem. Ennyi. Ez nem probléma.

Janus Creative Commons License 1999.03.18 0 0 56
Kedves Pucros Mackó!
Ha jól értelek (hátha ilyen tudásnak birtokában vagyok! :-) Hmmm ) akkor a gyereket SOHA azaz SOHA sem szabad nevelni csak tanítani! A Te félelmetes tudásarzenálodból pattints már elő egy két megoldást a következő problémákra:
1. Pár hozzászólással lentebb van.
2. A gyerek hisztizni kezd, hogy neki KELL valami. Hogyan tanítod meg, hogy azt nem szabad most kérnie mert nincs annyi pénzed??? (semmi negatív ráhatás nem lehetséges)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!